Home
>
PRODUCTS
>
Helipad Lights
>
|
|
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | ANNHUNG |
| Specification | Value |
|---|---|
| Color Temperature (CCT) | Cool White |
| IP Rating | IP66 |
| Lamp Body Material | Aluminum |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Light Source | LED |
| Warranty | 1-year |
| Brand Name | ANNHUNG |
| Beam Angle | 360° |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Emitting Color | Red |
| Input Voltage | 220/240V AC |
| Lamp Luminous Efficiency | 100 lm/w |
| Lifespan | 10,000 Hours |
| Product Weight | 22 kg |
| Type | Aviation Obstruction Lights |
| Color Options | White and Yellow, White and Green or others |
| Flash Characteristics | 24 flashes per minute (customizable) |
| Standard | ICAO Annex 14 Volume I 5.3.3 |
| Light Beam (Vertical) | 5° |
| Light Intensity | ≥25,000 cd (customizable) |
| Working Mode | Steady Burning |
| Ambient Temperature | -40°C to 65°C |
| Wind Speed Rating | 80 m/s |
| Waterproof Rating | IP66 |
| Dimensions | 566 x 260 x 740 mm |
Contact Us at Any Time