Home
>
PRODUCTS
>
Solar Airport Lighting
>
|
|
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | ANNHUNG |
| Document | AH-SA-A Serial Solar Airfie...ht.pdf |
Professional solar-powered aviation obstruction light designed for taxiway edge lighting, FATO (Final Approach and Takeoff Area), and TLOF (Touchdown and Lift-off Area) applications.
| Product Type | Aviation Obstruction Lights |
| Light Source | LED |
| Input Voltage | 7.4V or 12V |
| Light Intensity | ≥36cd (White, Red, Green) |
| Lamp Luminous Flux | 100 lm |
| Luminous Efficiency | 100 lm/w |
| Color Temperature | White, Blue, Red/Green, Yellow/White, Green, Red, White/White, etc |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP68 |
| Flash Characteristics | Steady (Flashing mode optional) |
| Operation Mode | Controlled by AH-HP-RC controller |
| Lifespan | >100,000 hours |
| Product Weight | 5 kg |
| Lamp Body Material | Aluminum |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Warranty | 1 Year |
Plastic bag with paper carton packaging for secure transportation.
Contact Us at Any Time