Home
>
PRODUCTS
>
Solar Aviation Obstruction Light
>
|
|
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | ANNHUNNG |
| Certification | ICAO |
| Model Number | AH-LI-B2 |
| Document | AH-LI-B2 Solar Powered Low-...ht.pdf |
| Specification | Value |
|---|---|
| Warranty | 2 Years |
| Type | Aviation Obstruction Lights |
| Lifespan | 100,000 hours |
| Product Weight | 0.3 kg |
| Input Voltage | 3.7V, 7.4V or 11.1V |
| Lamp Luminous Flux | 100 lm |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP66 |
| Emitting Color | Red |
| Light Source | LED |
| Lamp Body Material | Aluminum Alloy |
| Intensity | ≥32.5cd (type B), others optional |
| Flash Characteristics | Steady/20/30/60 adjustable |
| Operation Mode | Dusk-to-dawn Automatic |
| Autonomy | ≥80 hours (steady) |
| Dimension | 90x130 mm (without solar) |
| Ambient Temperature | -40°C to 75°C |
Contact Us at Any Time