Home
>
PRODUCTS
>
Solar Aviation Obstruction Light
>
|
|
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Annhung |
| Certification | ICAO |
| Model Number | AH-LS-L |
| Document | AH-LS-L LED Low-intensity L...ht.pdf |
| Description | Parameter |
|---|---|
| Model | AH-LS/L |
| Standard | ICAO FAA L-810 |
| Visible Distance | 3.2KM |
| Working Mode | Flashing or Steady-burning |
| Light Source | LED |
| Light Intensity | >10cd |
| Vertical Degree | >10° |
| Horizontal Degree | 360° |
| LED Service Life | 100,000 hours |
| Operating Voltage | DC3.2V |
| Battery Capacity | 3.2V, 3.2Ah |
| Autonomy | At least 5 days (Option: 20 days) |
| Overall Size | Φ162 × 160mm |
| Installation Size | Φ140 × M6 |
| Weight | 1Kg |
| Emitting Colors | Red, Green, Yellow (Amber), Blue, White |
| Ambient Temperature | -55℃ to +60℃ |
| Wind Load | 80m/s |
| Control Method | ON/OFF with photocell (automatic night operation) |
Contact Us at Any Time