Home
>
PRODUCTS
>
Solar Aviation Obstruction Light
>
|
|
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Annhung |
| Model Number | AH-LS-LD |
| Document | AH-LS-LD LED Low-intensity ...ht.pdf |
| Product Type | Aviation Obstruction Lights |
| Light Source | LED |
| Emitting Color | Red |
| Lamp Luminous Flux | Red 10-32 lm |
| Beam Angle | 360° Horizontal Beam Angle |
| Working Mode | 20FPM (steady/other flashing rate customizable) |
| Operation Mode | Main-standby, Dusk-to-Dawn operation |
| IP Rating | IP67 |
| Lifespan | >100,000 hours |
| Battery Type | Lithium ion battery |
| Ambient Temperature | -35°C to 70°C |
| Humidity | 0-100% |
| Wind Speed Rating | 80 m/s |
| Product Weight | 2.5 kg |
| Lamp Body Material | UV protected Polycarbonate |
| Base Material | Powder-coated Die-casting aluminum |
| Warranty | 1 Year |
Contact Us at Any Time