Home
>
PRODUCTS
>
Aviation Warning Lights
>
|
|
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | ANNHUNG |
| Document | AH-LI-B2 Low-intensity L810...ht.pdf |
Professional aviation obstruction light designed for reliable performance in demanding environments.
| Specification | Value |
|---|---|
| Type | Aviation Obstruction Lights |
| Input Voltage | DC(12V, 48VDC) or AC(110-240VAC) or others |
| Light Intensity | ≥32.5cd (type B), others optional (10cd, 100cd, etc) |
| Emitting Color | Red |
| Color Temperature | Red |
| Beam Angle | 360° |
| Vertical Divergence | ≥10° |
| Flash Characteristics | Steady-burning/20/30/60 adjustable |
| Operation Mode | Dusk-to-dawn Automatically as standard |
| IP Rating | IP66 |
| Light Source | LED |
| Lamp Luminous Flux | 2000 lm |
| Lamp Luminous Efficiency | 100 lm/w |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Lifespan | 1,000,000 hours |
| Product Life Expectancy | 10 years Plus |
| Wind Speed Rating | 240 Km/h |
| Lamp Body Material | Aluminum |
| Product Weight | 0.3 kg |
| Warranty | 1-Year |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | ANNHUNG |
Plastic bag with paper carton for secure transportation and storage.
Contact Us at Any Time