Home
>
PRODUCTS
>
Solar Airport Lighting
>
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | ANNHUNG |
| Model Number | AH-SA-B |
| Document | AH-SA-B Solar Airfied Light...ht.pdf |
| Specification | Value |
|---|---|
| Warranty | 2-Year |
| Color Rendering Index (Ra) | 80 |
| Type | Aviation Obstruction Lights |
| Support Dimmer | NO |
| Lifespan | 100,000 hours |
| Working Time | 24 hours working after switched ON |
| Product Weight | 1 kg |
| Input Voltage | 3.7V |
| Lamp Luminous Flux | 100 lm |
| Lamp Luminous Efficiency | 100 lm/w |
| CRI (Ra) | 80 |
| Color Temperature (CCT) | Other |
| Beam Angle | 360° |
| IP Rating | IP68 |
| Emitting Color | Yellow |
| Lamp Body Material | Aluminum Alloy |
| Base Type | Other |
| Light Source | LED |
| Place of Origin | China, Guangdong |
| Brand Name | ANNHUNG |
| Lighting Solutions Service | Lighting and circuitry design |
| Application 1 | Helipad taxiway runway |
| Application 2 | Airport, Touchdown and Lift-off area |
| Brand | ANNHUNG |
| Working Mode | Steady |
| Vertical Divergence | ≥8° |
| Horizontal Output | 360° |
| Available Colors | Red, Green, Yellow, White, Blue |
| Intensity | 12 cd |
| Output | 1.8 watts |
| Battery Type | Lithium ion battery |
Contact Us at Any Time