Home
>
PRODUCTS
>
LED Aviation Obstruction Light
>
|
|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Annhung |
| Certification | CE, RoHS,ICAO |
| Model Number | AH-MI/A2 |
| Description | Parameter |
|---|---|
| Light Source | CREE high intensity LED |
| Horizontal Output | 360 degrees |
| LED Life Expectancy | >100,000 hours |
| Operating Voltage | DC (12V, 48VDC) or AC (110-240VAC) or others |
| Instantaneous Power | 600W |
| Average Power | ≤13W (20fpm) |
| Circuit Protection | Integrated |
| Body Material | UV protected Polycarbonate |
| Base Material | Powder-coated Die-casting aluminum |
| Weight | 3.5 kg |
| Humidity | 10%-95% RH (No condensation) |
| Wind Speed | 240 Km/h |
| Waterproof | IP66 |
| FAA | L-865 |
Contact Us at Any Time